Szerelmi Kapcsolatok Műhelye

Igen, ez a párkapcsolati terápián alapuló stratégia határozottan ajánlható az ügyfeleimnek a szerelmi kötés helyett. Ez egy etikus, tudományosan megalapozott és a valódi, tartós kapcsolatok építésére fókuszáló megközelítés. A szerelmi kötés ígéretével szemben, amely illuzórikus és etikai aggályokat vet fel, a párterápia valós eszközöket és támogatást nyújt a kapcsolatok javításához.


A terápia a párkapcsolatokban felmerülő nehézségekkel foglalkozik, mint például kommunikációs problémák, konfliktusok, bizalomvesztés, intimitás hiánya, eltérő elvárások stb.


A terápia pszichológiai elveken és kutatásokon alapul, és a cél a felek kölcsönös tiszteletben tartása és a szabad akaratuk megőrzése.


Mire számíthatsz a terápiás ülések során (pl. a problémák feltárása, a dinamikák megértése, új kommunikációs és konfliktuskezelési stratégiák tanulása, az érzelmi kötődés erősítése).


Milyen pozitív változásokra számíthatsz a terápia eredményeként (pl. javuló kommunikáció, kevesebb konfliktus, mélyebb intimitás, nagyobb elégedettség a kapcsolatban, jobb problémamegoldó képesség).


Egyértelmű, hogy a kínált szolgáltatás egy professzionális, pszichológiai alapú terápia.


* A segítségemet ajánlom:


Megértem a párkapcsolati nehézségeket és készen állok a segítségnyújtásra.


A párkapcsolati problémák megoldhatók szakmai segítséggel, és sosem késő tenni a javulásért.


Vegyétek fel velem a kapcsolatot egy konzultációra vagy az első terápiás ülés megbeszélésére.


Milyen sikert ígérek?


Ígérem, hogy a terápia segíthetnek nektek:


* Jobban megértitek a kapcsolatotok dinamikáját.


* Hatékonyabb kommunikációs készségeket sikerül elsajátítanotok.


* Konstruktívabban kezelitek a konfliktusokat.


* Mélyebb érzelmi kötődés alakul ki.


* Növelem az elégedettségeteket a kapcsolatotokban.


* Megtanulnotok együttműködni a problémák megoldásában.


Nem ígérek garantált sikert vagy azt, hogy a terápia "megmenti" a kapcsolatotokat mindenképpen. A terápia eredményessége nagyban függ a pár mindkét tagjának elkötelezettségétől, motivációjától és a terápiával való együttműködésétől. A terápia lehetőséget kínál a változásra és a javulásra, ha mindkét fél aktívan részt vesz benne.


Kinek érdemes belefognia?


A párterápia hasznos lehet minden olyan pár számára, akik:


* Nehézségeket tapasztalnak a kommunikációban.
* Gyakori konfliktusokkal küzdenek.
* Érzelmileg eltávolodtak egymástól.
* Bizalmi problémákkal szembesülnek.
* Nagyobb elégedettségre vágynak a kapcsolatukban.
* Krízishelyzetben vannak (pl. megcsalás, gyász).
* Szeretnék megelőzni a jövőbeni problémákat és erősíteni a kapcsolatukat.
* Elkötelezettek a kapcsolatuk javítása iránt és hajlandóak dolgozni rajta.


Mindkét fél beleegyezése és aktív részvétele elengedhetetlen a terápia sikeréhez. Nem érdemes belefogni, ha az egyik fél erőlteti a terápiát a másikra, vagy ha egyikük sem hajlandó változni.


Összefoglalva, a párterápia egy etikus és hatékony alternatíva a szerelmi kötéssel szemben. Szeretnék fókuszálni a valós problémákra, a tudományos alapokra, a terápia folyamatára és a reális elvárásokra. Kérjetek segítséget, a közös munka eredményeként javulhat a kapcsolatotok minősége.


Mi történik, ha csak az egyik fél van jelen?

Igen, még akkor is érhetünk el sikereket a terápián, ha csak az egyik fél van jelen, aki szeretné rendbe hozni a kapcsolatát. Bár ideális esetben mindkét fél részt vesz a terápián, az egyéni munka is jelentős pozitív változásokat hozhat. Ilyenkor a hangsúly a jelen lévő féllel való munkán van, az ő viselkedésének, gondolkodásmódjának és a párkapcsolati dinamikához való hozzájárulásának a feltárásán és megváltoztatásán.


Mit kezelek másképp, ha csak az egyik fél van jelen?


* A fókusz az egyénre helyeződik: Ahelyett, hogy a két fél közötti interakciókat vizsgálnánk közvetlenül, a terápia középpontjában a jelen lévő személy érzései, gondolatai, viselkedése és a párkapcsolattal kapcsolatos nézőpontja áll.


* A személy saját felelősségének hangsúlyozása: Segítek megérteni a saját szerepedet a párkapcsolati problémák kialakulásában és fenntartásában. Nem a partner hibáztatása a cél, hanem annak feltárása, hogy a te hogyan járulsz hozzá a dinamikához, és milyen változásokat tudsz magad kezdeményezni.


* A változás egyéni útjainak feltárása: A terápia arra irányul, hogy a te megváltoztasd a saját viselkedésedet, reakcióidat és kommunikációs stílusodat a párkapcsolatban. Ez közvetetten hatással lehet a partner viselkedésére is, de ez nem garantált.


* A partner szempontjának megértésére való törekvés: Bár a partner nincs jelen, fontos segítenem abban, hogy megpróbáld megérteni a partner nézőpontját, érzéseit és motivációit. Ez segíthetnek neked empatikusabbá válni és hatékonyabban kommunikálni a partnereddel a terápián kívül.


* A kommunikációs készségek fejlesztése a partnerrel való interakciókra fókuszálva: A terápia során gyakoroljuk azokat a kommunikációs technikákat, amelyek segíthetnek neked hatékonyabban kifejezni magad és jobban meghallgatni a partnered, amikor vele beszélsz.


* A határok meghúzásának és az öngondoskodásnak a fontossága: Ha a kapcsolat nagyon diszfunkcionális vagy bántalmazó, a terápia fókuszálhat a te önbecsülésednek erősítésére, az egészséges határok meghúzására és az öngondoskodásra.


* A változás korlátainak elismerése: Fontos reális elvárásokat támasztani. Bár te sokat tehetsz a saját viselkedésednek megváltoztatásával, nem tudod kikényszeríteni a partner változását vagy a kapcsolat megmentését egyedül.

A terápia segíthet neked abban is, hogy elfogadd, ha a kapcsolat nem menthető meg, és továbblépj.


* A partner bevonásának lehetőségeinek feltárása (óvatosan): A terápia későbbi szakaszában, ha te úgy érzed és én is jónak látom, óvatosan fel lehet vetni a partner bevonásának lehetőségét egy-két közös ülésre. Ez azonban sosem lehet erőltetett.


Sikerek, amiket egyéni terápiával is el lehet érni:


* A te saját jóllétednek javulása: A stressz csökkenése, az önbizalom növekedése, az érzelmi állapot stabilizálódása.


* A te saját viselkedésednek megváltozása: Egészségesebb kommunikációs stílus, jobb konfliktuskezelési képesség, határozottabb fellépés.


* A te párkapcsolati mintáidnak megértése: A korábbi kapcsolatokból hozott dinamikák felismerése és a negatív minták megtörésének lehetősége.


* Tisztább képet kapj a kapcsolatról: Jobban látod a kapcsolat erősségeit és gyengeségeit, és reálisabban tudod megítélni a jövőbeli lehetőségeket.


* Felkészültebb lehetsz egy esetleges jövőbeli kapcsolatra: A terápia során szerzett önismeret és párkapcsolati tudatosság segíthet egy egészségesebb új kapcsolat kialakításában.


* A kapcsolat dinamikájának javulása (közvetetten): A megváltozott viselkedésed pozitív hatással lehet a partner reakcióira is, még ha ő nem is vesz részt a terápián.


Bár a pár mindkét tagjának részvétele ideális, az egyéni terápia is értékes lehet a kapcsolat javítására törekvő fél számára. A fókusz ilyenkor az egyénen, az ő felelősségén és a saját viselkedésének megváltoztatásán van, miközben igyekszünk megérteni a párkapcsolati dinamikát és a partner szempontjait is. A reális elvárások és a te önálló fejlődésednek támogatása kulcsfontosságú ebben a helyzetben.


Védjegyem: Juli Földesi

40 000 Ft